od 6. do 16. měsíce

Řezáky jsou první mléčné zuby, které se v ústech vašeho miminka objeví. Růst prvních řezáků zpravidla začíná kolem 6. měsíce a je ukončen přibližně v 16. měsíci života. Jejich růst může být u každého dítěte odlišný, ale pořadí růstu je prakticky stejné u všech dětí.

media_58b6e21d6a455_incisives-bebe2.jpg

 

Mezi 20 mléčnými zoubky, které dítěti vyrostou, bude 8 řezáků: 4 na horní čelisti a 4 na dolní čelisti. Jako první spatříte v ústech svého miminka dolní řezáky uprostřed.

Nejznámější funkcí řezáků je uchopování a ukusování potravy. Když se ústa zavřou, horní řezáky se setkají se spodními a dotýkají se, což lze přirovnat k nůžkovému efektu ve chvíli, kdy má dítě něco sníst.

Ovšem těchto 8 zubů neplní pouze úchopovou a dělící funkci. Stejně jako ostatní mléčné zuby slouží k podpírání obličejových tkání (především rtů a tváří); vytvářejí podobu toho malého človíčka, podobu jeho úsměvu. Všichni jsme si jistě povšimli, že se obličej miminka po prořezání prvních zoubků hodně změnil!

 

 

Řezáky, stejně jako ostatní zuby, rovněž usnadní výslovnost různých zvuků.

Těchto 8 prvních zoubků umožní, aby se další zuby (špičáky, první a druhé stoličky) správně rozmístily. Mléčné zuby, a tím pádem i řezáky, nasměrují stálé zuby, aby rostly do správné polohy.

Přestože jsou malinké, nezapomeňte o ně pečovat od prvního okamžiku a domluvte si také návštěvu zubního lékaře, která se doporučuje již během prvního roku života!

 

Přihlaste se, abyste si mohli uložit kalendář prvních zoubků
a další obsah na míru.

Moje údaje :

Moje dítě :

Osobní údaje, které nám poskytujete prostřednictvím registračního formuláře, budou zpracovány pouze za účelem zřízení Vaší registrace potřebné pro zajištění přístupu do neveřejné části webových stránek, kde se nachází interaktivní kalendář prvních zoubků. V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, máte mimo jiné právo přístupu ke svým údajům a právo na jejich opravu, právo na blokování nesprávných osobních údajů nebo právo na jejich likvidaci. V případě pochybností o dodržování výše uvedených práv ve vztahu k Vašim údajům se můžete kdykoliv obrátit na společnost BOIRON, a to buď písemně na adresu uvedenou na těchto webových stránkách, nebo prostřednictvím tohoto kontaktu: admin@boiron.cz

Přihlaste se, abyste si mohli uložit kalendář prvních zoubků
a další obsah na míru.

×