od 16. do 23. měsíce

Tvar každého zubu je přizpůsoben jeho funkci. Špičáky jsou malé špičaté zuby kuželovitého tvaru. Objevují se kolem 20. měsíce, ovšem to je jen orientační údaj. Vše závisí na růstu prvního zoubku a rychlosti růstu zoubků u vašeho dítěte, z čehož lze usuzovat, že špičáky začnou růst mezi 16. a 23. měsícem života.

media_58b6eb40c50b7_canines.jpg

Dítě bude mít 4 špičáky: 2 na horní čelisti a 2 další na dolní čelisti; tyto zuby vyrostou vedle řezáků. Stejně jako ostatní mléčné zuby, i špičáky nasměrují pozdější stálé zuby do správné polohy. 

U každého člověka jsou víceméně špičaté, ostré a slouží k trhání a ukusování potravy, především masa. 

Jsou to 4 dlouhé a pevné zuby, díky kterým se jídelníček vašeho dítěte bude moci opět rozšířit. 

S příchodem špičáků se mléčný chrup opět trochu obohatil a vy si povšimnete, že vaše dítě začalo vyslovovat nové zvuky. S touto novou zubní výbavou může pokračovat v dalším objevování!

Přihlaste se, abyste si mohli uložit kalendář prvních zoubků
a další obsah na míru.

Moje údaje :

Moje dítě :

Osobní údaje, které nám poskytujete prostřednictvím registračního formuláře, budou zpracovány pouze za účelem zřízení Vaší registrace potřebné pro zajištění přístupu do neveřejné části webových stránek, kde se nachází interaktivní kalendář prvních zoubků. V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, máte mimo jiné právo přístupu ke svým údajům a právo na jejich opravu, právo na blokování nesprávných osobních údajů nebo právo na jejich likvidaci. V případě pochybností o dodržování výše uvedených práv ve vztahu k Vašim údajům se můžete kdykoliv obrátit na společnost BOIRON, a to buď písemně na adresu uvedenou na těchto webových stránkách, nebo prostřednictvím tohoto kontaktu: admin@boiron.cz

Přihlaste se, abyste si mohli uložit kalendář prvních zoubků
a další obsah na míru.

×