od 13. do 24. měsíce

Je důležité vědět, že dítě nemá třenové zuby, neboť třenové zuby jsou součástí trvalého chrupu. U mléčného chrupu mluvíme o prvních stoličkách.

media_58b6f91305131_premolaire-enfant.jpg

Zuby zvané první stoličky jsou celkem 4 a zpravidla se začnou prořezávat mezi prvními a druhými narozeninami vašeho dítěte. Nacházejí se mezi špičáky a druhými stoličkami: 2 na horní čelisti a 2 další na dolní čelisti. 

Jsou to velké zuby umístěné v zadní části úst, které slouží k rozmělňování potravin. Díky nim vaše dítě skutečně objeví, co je to žvýkání, a bude si moci pochutnávat na nových potravinách. 

Kromě toho budou plnit stejnou funkci jako řezáky, špičáky a druhé stoličky: nasměrují pozdější stálé zuby tak, aby vyrostly ve správné poloze.

Vaše dítě se vyvíjí, začíná se učit mluvit a první stoličky tomuto procesu napomáhají, stejně jako ostatní zuby. Jejich funkce při vyslovování zvuků je důležitá.

Přihlaste se, abyste si mohli uložit kalendář prvních zoubků
a další obsah na míru.

Moje údaje :

Moje dítě :

Osobní údaje, které nám poskytujete prostřednictvím registračního formuláře, budou zpracovány pouze za účelem zřízení Vaší registrace potřebné pro zajištění přístupu do neveřejné části webových stránek, kde se nachází interaktivní kalendář prvních zoubků. V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, máte mimo jiné právo přístupu ke svým údajům a právo na jejich opravu, právo na blokování nesprávných osobních údajů nebo právo na jejich likvidaci. V případě pochybností o dodržování výše uvedených práv ve vztahu k Vašim údajům se můžete kdykoliv obrátit na společnost BOIRON, a to buď písemně na adresu uvedenou na těchto webových stránkách, nebo prostřednictvím tohoto kontaktu: admin@boiron.cz

Přihlaste se, abyste si mohli uložit kalendář prvních zoubků
a další obsah na míru.

×