od 23. do 33. měsíce 

U dítěte se stoličky začnou prořezávat zpravidla po 2. roce. Mléčný chrup bude brzy kompletní! Stejně jako v případě prvních stoliček se jedná o dva velké zuby, které vyrostou v zadní části čelisti. Celkem budou 4: po jednom na každé straně na horní čelisti, a stejně na dolní čelisti.

media_58b6fe17b0f50_molaires-pousse.jpg

Charakteristický tvar každého zubu je přizpůsoben jeho funkci. Stoličky jsou široké a ploché. Jejich hlavní funkcí je drtit a rozmělňovat potravu před spolknutím. To usnadňuje trávení. 

Stoličky plní stejnou funkci jako řezáky, špičáky a první stoličky, čímž je nasměrování trvalých zubů do správné polohy. Rovněž mají důležitou roli při učení mluvení, protože stejně jako ostatní mléčné zuby usnadňují výslovnost zvuků. 

Tyto nové zoubky si vyžádají vaši veškerou pozornost! Jsou totiž stejně křehké, jako jejich sousedi, a je třeba o ně pečovat vhodnou stravou a také čištěním zubním kartáčkem. Neváhejte požádat o radu vašeho dětského nebo zubního lékaře.

Přihlaste se, abyste si mohli uložit kalendář prvních zoubků
a další obsah na míru.

Moje údaje :

Moje dítě :

Osobní údaje, které nám poskytujete prostřednictvím registračního formuláře, budou zpracovány pouze za účelem zřízení Vaší registrace potřebné pro zajištění přístupu do neveřejné části webových stránek, kde se nachází interaktivní kalendář prvních zoubků. V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, máte mimo jiné právo přístupu ke svým údajům a právo na jejich opravu, právo na blokování nesprávných osobních údajů nebo právo na jejich likvidaci. V případě pochybností o dodržování výše uvedených práv ve vztahu k Vašim údajům se můžete kdykoliv obrátit na společnost BOIRON, a to buď písemně na adresu uvedenou na těchto webových stránkách, nebo prostřednictvím tohoto kontaktu: admin@boiron.cz

Přihlaste se, abyste si mohli uložit kalendář prvních zoubků
a další obsah na míru.

×