Pro uklidnění miminka při růstu zoubků mu můžete dát kousátko. Obchody s dětskými potřebami nabízejí mnoho typů kousátek. Jak správně vybrat to nejvhodnější pro vaše miminko? Zde je několik informací pro vaši orientaci a rady pro jeho správné používání.

media_58b707965ffe8_anneaux-dentition.jpg

K čemu kousátko slouží?

Při růstu zoubku jsou dásně miminka podrážděné, neboť zoubek se musí prodrat přes sliznici dásně, která ho obklopuje. Kousátkem si miminko masíruje oteklé dásně, což zmírňuje jeho bolest. 

 

Jaké kousátko zvolit?

- Kousátka pro první zoubky
Existují dva typy: některé mají kulaté hrbolky, které napomáhají prořezání prvních zoubků: řezáků. Jiná jsou opatřena kuželovitými hrbolky, které usnadňují růst stoliček. 

- Kousátka ve tvaru dudlíku
Jsou velmi praktická při růstu prvních zoubků, neboť jsou určená pro děti, které ještě nemohou sami držet kousátko. Stejně jako kousátka pro růst prvních zoubků jsou zpravidla dvou typů: pro prořezávání řezáků a pro prořezávání prvních stoliček.

- Chladící kousátka
Některá jsou plněna vodou, jiná gelem. Kousátka plněná gelem jsou údajně účinnější než ta, která jsou plněná vodou. V obou případech kontakt s vychlazeným předmětem zklidní dásně miminka a růst zoubku není tak bolestivý. Pro jeho vychlazení postupujte podle návodu na obalu.
Nenechávejte kousátko v mrazničce, bylo by totiž příliš studené a namísto toho, aby vašemu mimiku ulevilo, by mu mohlo způsobit další bolest. Pravidelně kousátko kontrolujte, zda není poškozené.

- Hrací kroužky podporující vývoj dítěte
Textury, tvary, barvy… hrací kroužky jsou velmi rozmanité. Jsou určeny již starším dětem, kterým umožní zlepšit jejich zručnost. Některé z nich vypadají jako hudební chrastítka a působí na smyslový vývoj dítěte, čímž trochu zapomenou na nepříjemné prořezávání zoubků

Ať už je kousátko, které pro své dítě vyberete, jakékoliv, dbejte, aby bylo v souladu s platnými normami.

Pokud je dítěti více než 6 měsíců, můžete mu ke kousání podat mrkvičku. Dobře působí na trávení, které bývá často zrychlené, na růst zoubků a na vývoj kostí.

Přihlaste se, abyste si mohli uložit kalendář prvních zoubků
a další obsah na míru.

Moje údaje :

Moje dítě :

Osobní údaje, které nám poskytujete prostřednictvím registračního formuláře, budou zpracovány pouze za účelem zřízení Vaší registrace potřebné pro zajištění přístupu do neveřejné části webových stránek, kde se nachází interaktivní kalendář prvních zoubků. V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, ve znění pozdějších předpisů, máte mimo jiné právo přístupu ke svým údajům a právo na jejich opravu, právo na blokování nesprávných osobních údajů nebo právo na jejich likvidaci. V případě pochybností o dodržování výše uvedených práv ve vztahu k Vašim údajům se můžete kdykoliv obrátit na společnost BOIRON, a to buď písemně na adresu uvedenou na těchto webových stránkách, nebo prostřednictvím tohoto kontaktu: admin@boiron.cz

Přihlaste se, abyste si mohli uložit kalendář prvních zoubků
a další obsah na míru.

×